Bebeğiniz artık 8 aylık! Yavaş yavaş emeklemeye başladı, bir yere tutunurken ayağa kalkabiliyor, ona seslendiğinizde sizi anlıyor ve sizinle oynamayı çok seviyor. Bunun yanında ek gıdalara da oldukça alıştı. Artık daha güçlü çiğneyebilir ve pütürlü gıdaları kolayca tüketebilir.

8 ay bebek beslenmesi için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, ek besinlere alışan bebeğinizin anne sütüne olan ilgisini kaybetmemesini sağlamak.  Çünkü ek besinlerden destek alsa bile 2 yaşına kadar bebeğinizi anne sütü ile beslemelisiniz.

Anne Sütüne Devam, Ek Gıda İse Bir İhtiyaç!

8 aylık bebek beslenmesinde ön plana çıkan beslenme şekli, önceki aylarda olduğu gibi anne sütüdür ve bu dönemde de ek gıda/anne sütü dengesini sağlamak önemlidir. 8 aylık bebek beslenmesinde ideal ek besin miktarı, günde en fazla 2 bebek kavanozudur. Beslenmenin geri kalan kısmı ise anne sütü ile sağlanmalıdır. Anne sütü yokluğunda ise doktorunuza danışmalısınız.

8 aylık bebek beslenme programı için oluşturduğumuz listeye göz atarak beslenme sürecini düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Ana Öğün

Anne sütü / Eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü

Ara Öğün

Bebelac Sütlü Pirinçli ile kahvaltı

Nasıl Yapılır: ½ çorba kaşığı Bebelac Sütlü Pirinçli’yi hazırladıktan sonra içerisine  ½ haşlanmış yumurta sarısı ekleyin. Karışımı 1 tatlı kaşığı pekmez ile tamamlayın.

Bebeğinizin kahvaltısını, pirinç ve sütün gücünü protein deposu yumurta ve iyi bir kalsiyum-potasyum desteği olan pekmezle tamamlayarak onun damak tadına uygun ve daha leziz bir öğüne dönüştürebilirsiniz.

Ana Öğün

Anne sütü / Eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü*

Ara Öğün

Kuzu kıymalı sebze yemeği

Nasıl Yapılır: Az miktar suda havuç, enginar ve bezelyeleri haşlayın. Haşlanmış sebzelerinizi ezin. Sebzelerinizin içine, pişirdiğiniz 1 tatlı kaşığı kuzu kıyması ve zeytinyağını ilave edin. Tüm malzemeleri, ½ bebek kavanozu haşlanmış makarnaya karıştırın.

Havuç, enginar ve bezelye gibi zengin içerikli sebzelerle bebeğinizi tanıştırmanın yanı sıra demir ve protein yönünden kırmızı etin faydasından da yararlanarak lezzetli bir makarna ile öğününüzü oluşturabilirsiniz. Böylece bebeğinizin çok sevdiği makarnayı, bir vitamin deposuna dönüştürebilirsiniz. 

Ana Öğün

Anne sütü / Eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü*

Ara Öğün

½ bebek kavanozu Bebelac Gold Sütlü Yulaflı Buğdaylı

Nasıl Yapılır: 150 ml suyu kaynatın ve bu suyu ılınmaya bırakın. Ilık suyun içine 5.5-6 tepeleme yemek kaşığı Bebelac Gold Sütlü Yulaflı Buğdaylı ilave edin. Hazırladığınız karışımı muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırın.

Bebelac Gold Sütlü Yulaflı Buğdaylı, bebeğinizin beslenmesini destekler. Bebeklerin damak tadına uygun hazırlanan sütlü yulaflı buğdaylı, içine şeftali rendeleyerek daha da lezzetlendirebilirsiniz.

Not: Bebeğiniz gece uyandığında anne sütü ya da eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü* verebilirsiniz.

 *Bebeğiniz için en üstün besin anne sütüdür. Anne sütü, zamanında doğan tüm sağlıklı bebeklerin ihtiyaçlarını tek başına karşılar. Anne sütü ile beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda yetkili sağlık çalışanına danışınız.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

CEPBEBE

Ücretsiz SMS servisi ile bebeğinizin
gelişimi ile ilgili bilgiler alabilirsiniz

üye ol
Bize Sorun Canlı Yardım