Yoğurduna meyve ezerek de daha lezzetli yoğurt öğünleri de hazırlayabilirsiniz. Bebek yoğurt tarifi sayesinde bebeklerinize güzel bir yoğurt hazırlayabilirsiniz.

Yoğurt Malzemeleri

4 ölçek Çocuk devam sütü*
2 çay kaşığı yoğurt

Yoğurt Hazırlanışı

* 90 ml sıcak su (kaynara yakın bir ısıda) içine 4 ölçek çocuk devam sütünü koyarak iyice çalkalayın, sonra bir küçük kaseye boşaltın.
* 10 dk kadar ılımasını  bekleyip 43 derece sıcaklıkta iken (küçük parmağınızla sıcaklığı kontrol edebilirsiniz, parmağınızı hafif yakacak sıcaklıkta olmalı) 2 çay kaşığı yoğurdu içine katıp, karıştırıp (çocuk devam sütüne karışmasını sağlayıp) 6 saat sıcak ortamda mayalayın ve buzdolabında 1 gece dinlendirin.  
* Bebeğinizin Yoğurdu hazır.

Öneriler

* Çocuk devam sütü ile yapılan yoğurt, hazır yoğurtlara göre daha sulu olabilir, yoğurt tadı oluşmuşsa mayalanma gerçekleşmiş demektir. Bir gece dinlendirdiğinizde yoğurt daha iyi kıvamda olacaktır. Eğer bu yoğurt fazla sulu geliyorsa, 43 dereceden daha sıcakken mayalamayı deneyin. Maya olarak kullandığınız 2 ÇK kadar yoğurdu, önceden 2 saat kadar oda sıcaklığında bekletmiş olun. Yoğurdunun içine Çavdarlı Mısırlı Kahvaltı ilave ederek koyulaştırabilirsiniz, bu şekilde yoğurdun besin değeri de arttırılmış olur. 
* Yoğurduna meyve ezerek de daha lezzetli yoğurt öğünleri de hazırlayabilirsiniz.

*Anne sütü bebeğiniz için en iyisidir. Anne sütü ile  beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda doktorunuza danışınız. 

CEPBEBE

Bebeğinizin gelişimi ve beslenmesi ile
ilgili değerli bilgiler için ücretsiz
kısa mesaj servisimiz

üye ol
Bize Sorun Canlı Yardım