1

Ele avuca sığmayan 1 yaşındaki bebeğinizin enerjisini atmak için oyuna ihtiyaç var. ¨Peki 1 yaşını dolduran bebeğimle hangi oyunları oynayabilirim?¨ dediğinizi duyar gibiyiz. İşte 1 yaş üstü bebekler için oyun önerileri 🎈👇🏻

1 Yaş Üstü Bebeklere Özel Oyunlar

Öncelikle şunu hatırlatalım; bir yaş üstü bebeklere özel oyuncaklar almanıza gerek yok. Oyuncak olmadan da pek çok oyun oynayabilir, hatta yepyeni oyunlar yaratabilirsiniz 😉 İşte evinizdeki eşyalarla oynayabileceğiniz 1 yaş üstü bebeğinize özel oyunlar:

        🎠 Birer tencere, kapak ve kepçe ile bebeğinizin nasıl eğlendiğine inanamayacaksınız 😊

        🎠 Yastık ve örtüler bebeğiniz için mükemmel birer oyuncak. Minderler ve örtüden çadır yapıp içinde macera dolu dakikalar geçirebilirsiniz.

        🎠 Bebeğiniz sıralamaya yeni başladıysa ya da destekle yürüyebiliyorsa sevdiği oyuncakları elinize alıp onu alabilmesi için çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz.

        🎠 Üzerine binip yerden hız alabileceği tekerlekli oyuncaklarla oynamak bebeğinizin çok hoşuna gider.

        🎠 Yürümeyi tamamen öğrenen bebeğinizi artık tutabilene aşk olsun. Özgürce yürüyüp koşacağı oyunlardan çok keyif alır. Onu dışarıya çıkardığınızda alanı daha geniş olduğu için koşma yakalama, tırmanma gibi oyunlar oynayabilirsiniz.

        🎠 El becerileri gittikçe geliştiği için eşyaları ya da oyuncakları üst üste koymayı sever. Ayrıca bir şeylerin içini doldurup boşaltmayı becerebilir ve bundan büyük bir keyif duyar.

        🎠 Eline sığan ve kolayca kavrayabileceği küpler ile birlikte kule yapabilirsiniz. Yaptığınız kuleleri devirirken büyük bir zevk alır.

        🎠 Unutmayın, topla oynamaya her çocuk bayılır 😊 Özellikle açık havada topla birlikte eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz.

        🎠 Oyun parklarındaki salıncak, tahterevalli ve kaydıraklarla bebeğiniz bıkmadan saatlerce oynayabilir.

        🎠 Su ve kum ile oynamak da bebeklerin en sevdiği oyunlardan biridir. Birlikte kovalara kum ve su doldurarak çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz.

        🎠 2 yaşından sonra oyun hamurları, parmak boyalar, tahta yapbozlar, birbirine geçmeli oyuncaklar ile oynayabilirsiniz.

Bebeğimin Evdeki Oyun Alanı Nasıl Olmalı?

1 yaş üstü bebeğiniz emeklemeye veya yürümeye başlayabilir. Yani daha önce ulaşamadığı yerlere ulaşır. Artık dolap içlerini karıştırmak ya da eşyaları çekmek de onun için bir oyun haline gelebilir 😊 Yaşına uygun olmayan eşyaları bebeğinizin ulaşabileceği yerlerden kaldırabilirsiniz. Bebeğinizin güvenle oyun oynaması için dikkat edebileceğiniz diğer konular ise şunlardır:

         ✔️Bebeğinizin oyuncakları ile rahatça oynayacağı ve etrafını keşfedeceği güvenli bir alan yaratabilirsiniz. Evinizde birkaç değişiklik yapmaktan çekinmeyin 😉

         ✔️Oyun oynarken bebeğinizi yalnız bırakmamaya özen gösterebilirsiniz. Hatta birlikte oyun oynamanız ona daha çok keyif verecektir.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım