1

Oyuncaklar, bebeklerin fiziksel ve duygusal gelişimine katkı sağlarken hayal dünyalarının genişlemesine de destek olur. Bebeğinizle oyun oynarken geçireceğiniz keyifli anları süsleyecek rengarenk oyuncaklar seçerken, bebeğinizin yaşına uygun olduklarına ve sağlıklı malzemelerden yapıldıklarına emin olmalısınız.

Bir bebeğiniz olacağını duyar duymaz ona renkli, oyuncak dolu bir oda ve cicili bicili kıyafetler hayal ettiniz. Kıyafetleri bebeğin cinsiyetini öğrenir öğrenmez almaya başlamak faydalı olabilir ama oyuncak seçimi için o kadar da acele etmemelisiniz. Bebekler için çevreleri tamamen bir keşif alanıdır ve etraflarında gördükleri her şey bir oyuncak anlamına gelir. Özellikle su şişesi, ambalajlar, oyuncakların etiket kısımları, hışırdayan ve parıldayan hemen her şey onların en az bir oyuncak kadar ilgisini çeker. İlk 6 ay bebeklerin duyularının geliştiği bir dönemdir ve çevreyi algılamak için  her şeyle yakından ilgilenirler.

Basit ama fonksiyonel

  • Pahalı ve karmaşık oyuncaklar yerine basit, renkli ve ses çıkaran oyuncaklar bebeğinizin eğlenmesi için yeterli olacaktır.
  • Dişleri çıkmaya başladığında bebeğinizin diş etleri kaşınacağı için ellerini ağzına götürebilir. Bu dönemde ona alacağınız renkli dişliklerle hem bebeğinizin dişlerini kaşımasına hem de bunu yaparken eğlenmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • 1 yaşına gelirken ise artık şekilleri, renkleri ayırt etmeye başlayacağı gibi dünyayı üç boyutlu algılama yetisi de gelişeceğinden bebeğin motor gelişimine (kasların gelişmesi; el, kol, bacak vb.) katkı sağlayacak büyük parçalı ve takıp çıkarılabilen oyuncakları özellikle tercih edebilirsiniz.

Oyuna siz de dahil olun

  • Oyuncakla beraber sizin de oyuna dahil olmanız ve fikirler vermeniz, onu özgür bırakırken, hayal ve düşünce dünyasında yeni kapılar aralayacaktır.
  • Örneğin; iki oyuncağı karşılıklı konuşturmak dahi bebeğinizle aranızdaki iletişim bağını arttırırken hayal gücünün gelişmesine yardımcı olacaktır.

Yeniden çocuk olun!

  • Bebekler iletişime geçtikçe daha hızlı ve daha fazla öğrenirler, oyuncaklarsa buna sadece aracı olur. Bu nedenle bebeğinizle oyun yoluyla iletişim kurmanız önemlidir. Ebeveyn olmak biraz da yeniden çocuk olmak değil mi?
  • Çocuğunuzla oynarken oyuncaklarla oynamanın aslında ne kadar keyifli olduğunu siz de yeniden keşfedeceksiniz. Onların gelişimine en büyük katkıyı, sizin sevginiz, ilginiz ve elbette onunla kurduğunuz sağlıklı iletişim yapabilir.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım