İlk 6 ay anne sütü ile beslenen bebekler, 6 aydan sonra sağlıklı beslenmelidir. Bebelac 2 Devam sütü ile bebekleriniz sağlığını koruyacak.

Anne sütü*, bebeklerin besin ihtiyaçlarını ilk 6 ay tek başına karşılayan, bebekler için en üstün besindir. 6. aydan itibaren bebekler, ek besin dönemine geçseler bile sağlıklı gelişimlerini sürdürmek için 2 yaşına kadar anne sütüyle beslenmelidir.

Anne sütü bebekler için mucizevi ve temel bir besindir. Bu nedenle bebeğinizi 2 yaşına kadar katı gıdalarla birlikle mümkün olduğunca anne sütü ile beslemeniz önerilir. Anne sütü yeterli olmadığında veya anne sütü yokluğunda ise doktorunuza danışarak devam sütlerinden yararlanabilirsiniz.

Bebelac Gold 2 Devam Sütü, bebeğinizin 6. aydan itibaren 1 yaşına kadar anne sütü yokluğunda ya da anne sütü yetersizliğinde doktor tavsiyesiyle kullanılır.

Bebelac Gold 2, fermantasyon teknolojisi ile hazırlanan ilk ve tek devam sütüdür.  Fermantasyon teknolojisi ile üretilen Bebelac Gold 2, prebiyotik bileşenler** de içerir. Bebelac Gold 2 Devam Sütü’nün içerdiği fermantasyon teknolojisi hakkında bilgi almak için tıklayın.

Devam sütü; kahvaltıda ya da yoğurt ve muhallebi yapımında kullanılabildiği gibi sebze ve meyve pürelerine eklenerek de bebeklerin damak tadına farklı lezzetler sunar. Devam sütü tariflerimiz için tıklayabilirsiniz.

Ek besinlerle birlikte 6-12 ay beslenmesi için anne sütü yetersizliğinde ve doktor önerisiyle kullanılan Bebelac Gold 2 Devam Sütü, 350 gram ve 900 gramlık paket seçenekleriyle lezzetli öğünler için bebekleri bekliyor.

Bebelac Gold 2 Devam Sütü’nün hazırlanışı için aşağıdaki Devam Sütü Hazırlama Talimatı size yardımcı olacaktır. 12. ayın sonunda doktora danışarak Bebelac Gold 3 Çocuk Devam Sütü’nü kullanabilirsiniz.

* Bebeğiniz için en üstün besin, anne sütüdür. Anne sütü, zamanında doğan tüm sağlıklı bebeklerin besin ihtiyaçlarını tek başına karşılar. Anne sütü ile beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda doktorunuza danışınız.

**Bebelac Gold 2 prebiyotik bileşen içerir. Prebiyotik bileşenler, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmaların bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler.

 

CEPBEBE

Bebeğinizin gelişimi ve beslenmesi ile
ilgili değerli bilgiler için ücretsiz
kısa mesaj servisimiz

üye ol
Bize Sorun Canlı Yardım