1

Bebekler; hareketli, yeniliği seven, sosyal varlıklardır. Bu yüzden beslenme gibi temel ihtiyaçlarının giderilmesi dışında da daima ilgi beklerler. Bebekleri eğlendiren ve sosyalleşmelerine yardımcı olan bu uğraşlar için en uygun zaman da yaz aylarıdır. Hava koşullarının iyileşmesi ile dışarıda geçirilen vakit artar, bebeklerin çok sevdiği su oyunları daha rahat oynanır. Açık alanda rahatlıkla yapılabilen bu tür aktiviteler, bebek kadar ebeveyn için de rahatlatıcı olabilir. Siz de bebekle gezmek, rutinden uzaklaşmak ve yazın keyfini çıkarmak için bebekle yapılabilecek aktiviteler listesine göz atabilirsiniz.

1. Renkli Buzlar

Bir buz kalıbına su dökün ve her bölmeye farklı renkte gıda boyaları ekleyin. Su ile boyayı çay kaşığı yardımıyla karıştırın. Bu karışımı bir gece buzlukta bekletin. Ertesi gün rengarenk buzları kalıptan çıkararak bir kovanın içerisine koyun. Çimlerin üzerine oturttuğunuz bebeğinize bu eğlence dolu kovayı verin. Elinden kayan buzları yakalamak ve eridikçe birbirine karışan renkleri görmek bebeğinizi eğlendirecektir.

2. Gece Ninnisi

Yaz ayları bebeğinizle akşam vakitlerinde de dışarıda bulunabilmeniz için harika fırsatlar sunar. Bebekle kamp yapmak da bu fırsatlardan biridir. Bebeğiniz ile geceyi çadırda geçirebilir ve ağustos böceklerinin sesleri ile uykuya geçme keyfini ona tattırabilirsiniz. Geceyi dışarıda geçiremeseniz bile yıldızları görebileceğiniz bir yerde yürüyüş yaparak bebeğinizin yeni keşiflerin heyecanını duymasını sağlayabilirsiniz.

3. Su Keyfi

Özellikle yaz aylarında bebeğiniz için su, keyif verici ve rahatlatıcı olabilir. Bebeğinizi sadece küvette oyuncaklarla değil, suyun doğal hereketini hissedebileceği ve sosyalleşebileceği bir plaja da götürebilirsiniz. Tabii bebekle denize gitmek için kafa kontrolünün tamamen sağlandığı 6. ayı beklemek uygun olabilir. Denize alışması için bebeğinize zaman tanıyın ve onu eğlendirmeye çalışın. Suyun içerisinde ileri geri hareketler yaptırabilir, suya üfleyerek baloncuklar çıkarabilir ya da şarkı söyleyebilirsiniz. Denize giderken bebeğinize UV korumalı mayo giydirmeyi, şapka takmayı ve koruyucu güneş kremi sürmeyi unutmayın.

4. Doğa Keşfi

Yaz ayları, bebeğinizin özgürce kirlenmesine izin verebileceğiniz ve soğuk alma endişesi yaşamadan onu sık sık banyo yaptırabileceğiniz ideal zamanlardır. Yazın bu avantajından faydalanarak anne bebek aktiviteleri arasında en kirli olanları keyifle yapabilirsiniz. Bu etkinliklerden birisi tabiat keşfidir. İhtiyacınız olan tek şey, şişe ve meraklı bir bebek! Bebeğinizle bir koruya gidin, onu yere bırakın ve kendisine zarar vermeyeceği nesneleri eline almasına izin verin. Bebeğinizin aldığı yaprak, taş, meşe palamudu gibi doğada bulunan şeyleri şişeye doldurun. Bebeğinize verin ve hem oynamasını hem de yeni nesnelerle tanışmasını sağlayın.

5. Kum Havuzu

Motor becerileri ve duyuları hala gelişmekte olan bebeğiniz için kum hem harika bir oyun aracı hem de gelişimi destekleyen bir oyuncaktır. Büyük bir şişme havuzun içerisine kum doldurun. Bebeğinizi de kum oyuncakları ile birlikte kuma oturtun. Kuma önce kuruyken sonra ıslakken dokunmasını sağlayarak kumun dokusunun nasıl değiştiğini görmesini sağlayın. Bebeğinizin koordinasyon becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak için kovasına kürekle birlikte kum doldurup kumdan kaleler yapabilirsiniz.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım