Bebeğinizin gelişimiyle ilgili yenilikleri takip ettiğinizi ve onun için hep en iyisine ulaşmaya çalıştığınızı biliyoruz. Bu çabanızı çok değerli buluyoruz. Bebeğinizin gelişimini desteklemek için de araştırmalarımızı hep bir adım ileriye taşıyoruz. Yenilikçi çalışmalarımız sonucunda ise fermantasyon yöntemi ile geliştirilmiş ilk çocuk devam sütü olan Bebelac Gold Çocuk Devam Sütleri geliştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bebeklerin bilişsel gelişimini desteklerken sindirimine de yardımcı olur*!

Yeni nesil beslenme trendi: Fermente İçerikli Çocuk Devam Sütleri

Fermantasyon aslında bildiğimiz mayalamadır. Bebelac Gold Çocuk Devam Sütleri'nde fermente edilmiş yoğurt, kefir gibi diğer doğal besinlerin mayalama sürecinden ilham alınarak geliştirilmiş benzer bir sürece sahiptir. İçeriğindeki prebiyotik bileşenler bağırsakta bulunan yararlı bakterilerin faaliyetini destekler. Bu yararlı bakteriler bağırsak florasının ve sindirim sisteminin düzene girmesine yardımcı olur. Yani fermente besinler  gaz oluşumunun azalmasını sağlar ve bebeğiniz bunun mutluluğunu yaşar ve etrafına gülücükler saçar😊 Size de bebeğinizle bu anları paylaşmak kalır😊.

Ayrıca fermantasyon sayesinde yararlı bakteriler, bebeğinizin vücudunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin emilimini arttırır. **

Bebeğinizin sindirim sistemini destekleyen fermantasyon ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için Fermantasyon Nedir? başlıklı videomuzu izleyebilirsiniz.

Bebeğinizin Bilişsel Gelişimini Destekler

Bilişsel gelişim; bebeğinizin çevresini anlama ve iletişime geçme, hızlı öğrenme ve problem çözme gibi zihinsel becerilerinin gelişimini ifade eden bir kavramdır.

Bebeğinizin, sağlıklı bilişsel gelişim için farklı yapıda besin ihtiyaçları vardır. Örneğin; demir insan vücudundaki oksijeni beyne taşır. Bu nedenle bilişsel zeka gelişimi için son derece önemlidir. Ayrıca, “Taurin” beyin ve göz gelişimi için kritik bir amino asittir. Benzer şekilde, beyindeki sinir hücrelerinin yapısında yer alan DHA gibi yağların, beslenme yolu ile desteklenmesi beyin fonksiyonlarının işlevselliği açısından kritiktir. Gene hem bilişsel hem de fiziksel gelişim için vücudun üretemediği, dışarıdan alınması gereken balık yağı gibi  asitleri olarak ifade edilen Uzun Zincirli Çoklu Doymamış Yağ Asitleri yani “Omega 3 ve 6” ların alımı beyin gelişimi açısından hayati öneme sahiptir. 

Bebelac Gold Çocuk Devam Sütleri, içeriğindeki demir sayesinde bebeğinizin bilişsel gelişimini destekler.*

Bebelac Gold Çocuk Devam Sütünü Nasıl Kullanabilirsiniz?

Anne sütü eksikliği ya da yokluğunda ilgili doktorunuza veya sağlık profesyoneline danışarak Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü’nü bebeğinizin ana öğünü olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca ek gıda döneminde bebeğinizin muhallebisi, kahvaltı karışımında, yoğurdunu mayalarken ya da çorbasında kullanabilirsiniz. Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü ile hazırlayabileceğiniz birbirinden lezzetli tariflere ise Yemek Tarifleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bebeğiniz için en iyisini istediğinizi biliyor ve sizi destekliyoruz. Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak 2000 yılından beri bebeklerin beslenmesine destek olan ürünler geliştiriyoruz. Bebeğinizin gelişimine katkı sağlamak üzere annelik serüveninizin her aşamasında yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz😊

 

*Bebeğiniz için en üstün besin anne sütüdür, mümkün olmadığında doktorunuza danışınız. Demir çocukların normal bilişsel gelişimine katkıda bulunur. Bu gıda prebiyotik bileşen içerir. Prebiyotik bileşenler, sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmaların bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler.

Kaynak

** https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17311984


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım