1

Bir yaşına bir ay kala bebeğinizin gelişimini izlemenin tadına varıyorsunuz, değil mi? Muhtemelen elinizdeki kaşığı kabul etmeyip kendi yemek yemek istediği veya eline meyve verdiğinizde afiyetle tükettiği dönemlerdesiniz.

Bebeğinizin ana öğünü anne sütü, fakat bu dönemden sonra ek gıda miktarını biraz daha arttırabilirsiniz. Bu dönemde bebeğinize  anne sütü vermeli, anne sütü yokluğunda ise doktorunuza danışarak bebeğiniz için en uygun devam sütünden yararlanmalısınız. 11 aylık bebeğiniz günde en fazla 3 bebek kavanozu ek gıda tüketebilir. Bu gıda miktarını aşmamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde bebeğinizin anne sütüne olan ilgisini azalabilir.

11 Aylık Bebek Beslenme Listesi

Anne sütü ek gıda dengesini ayarlayabileceğiniz 11 aylık bebeğiniz için önerdiğimiz listeye göz atabilirsiniz.

Ana Öğün

Anne sütü / Eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü*

Ara Öğün

Bebelac Sütlü Yulaflı Buğdaylı ve avokadolu kahvaltı

Nasıl Yapılır: ½ bebek kavanozu Bebelac Gold Sütlü Yulaflı Buğdaylı’yı hazırlayın. Bebelac Gold Sütlü Yulaflı Buğdaylı tarifi için tıklayın. Hazırladığınız yulaflı buğdaylının içine 1 yumurta sarısı veya 1 kibrit kutusu pastörize peynir ekleyin. 2 dilim avokadoyu blenderden geçirerek karışıma katın.

Süt ve özenle seçilmiş tahılların zengin içeriğini sunan Bebelac Gold Sütlü Yulaflı Buğdaylı’yı yumurta sarısı veya peynir ile çeşitlendirebilirsiniz. Etkili protein değerine sahip avokado ile bebeğinizin kahvaltısına lezzet katabilirsiniz.

Ana Öğün

 Anne sütü / Eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü*

Ara Öğün

Sütlü domates çorbası

Suda haşladığınız domatesi ezip zeytinyağı ekleyin. Domateslerinizin piştiğinden emin olduktan sonra anne sütü veya anen sütü eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü ilave edin.

Hafif ve doyurucu bir lezzet olarak domates çorbası ideal bir akşam yemeği menüsü olabilir. Domates çorbasına tavuk ya da et katarak içeriği zenginleştirebilir, 1 tatlı kaşığı et ya da balığı ayrıca tüketmesini de sağlayabilirsiniz.

Ana Öğün

Anne sütü / Eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü

Ara Öğün

Haşlanmış sebzeli yoğurtlu makarna

Nasıl Yapılır: 1 bebek kavanozu makarnayı haşlayın. Ayrıca haşladığınız sebzeleri (Havuç, pırasa, kabak ya da bezelye tercih edebilirsiniz.) makarnanıza ekleyin. Karışımın üzerine yoğurdu dökün ve karıştırın.

Çocuklar genelde makarnayı sever. Makarnaya ekleyeceğiniz sebzeleri bebeğiniz afiyetle tüketebilir. Böylece onu en kolay yoldan sebzeye alıştırabilirsiniz.

Not: Bebeğiniz gece uyandığında anne sütü ya da eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü* verebilirsiniz.

 *Bebeğiniz için en üstün besin anne sütüdür. Anne sütü, zamanında doğan tüm sağlıklı bebeklerin ihtiyaçlarını tek başına karşılar. Anne sütü ile beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda yetkili sağlık çalışanına danışınız.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım