Bir yıl ne kadar çabuk geçti değil mi? Daha onu kucağınıza aldığınız, mis gibi kokusunu içinize çektiğiniz anlar ilk günkü gibi aklınızda… Şimdi ise koca bir yılı devirdiniz ve bebeğiniz 1 yaşını dolduracak. Peki, bebeğinizin ilk doğum gününü unutulmaz kılmak için nasıl bir parti hazırlamayı düşünüyorsunuz?

Parti öncesi hazırlıklar başlasın

İşte doğum günü mekânı seçiminden davetiye hazırlamaya, pastasından kıyafetine kadar düşünmeniz gereken 18 detay…

1. Önce bir liste hazırlayın. Böylece küçük ama önemli detayları atlamamış olursunuz.

2. Öncelikle partinin gününe ve zamanına karar verin. Partiyi hafta sonu yapmanız tüm sevdiklerinizin partiye katılabilmesi için daha uygun bir gündür.

3. Doğum gününün başlayacağı saati bebeğinizin rutin düzenine göre ayarlayın. Uyku öncesi ya da uykudan hemen sonraya denk getirmemeye dikkat edin.

4. Bebeklerin doğum günü partileri genelde 2-2,5 saat sürer. Bebekler çabuk sıkılırlar. Parti uzarsa hem bebeğiniz hem de partiye katılan diğer bebekler yorulup huysuzlanabilirler.

5. Zamanlama konusunda kararınızı verdikten sonra sıra geldi parti mekânını seçmeye.

6. Bebekler biraz daha büyüyüp partiden anlayacağı yaşa geldiğinde parti evlerinde kutlama yapabilirsiniz ancak 1 yaş partisi için ise buna gerek yoktur. Evinizde de çok güzel bir parti düzenleyebilirsiniz. Ev ortamında ya da kendi bahçenizde partiyi yapmak en ideal olanıdır.

7. Bebeğiniz henüz yürümüyorsa emekleyebileceği bir ortamın olması gerekir. Bunun için de en iyi yer yine kendi evinizdir.

8. Parti mekânını netleştirdikten sonra davetiyesini hazırlamak için kolları sıvayın. Davetiye gönderimini doğum gününden en az 1 hafta-10 gün önceden yapın ki gelecek davetli sayısını bilin. Hazırlıklarınızı gelecek davetli sayısına göre yapacağınızı için bu detay önemlidir.

9. Davetiyenizi bebeğinizin resmini kullanarak kendiniz özel olarak hazırlayabilirsiniz. Böylece sevdiklerinize saklayabileceği güzel bir anı hediye etmiş olursunuz.

10. Davetiyeyi de hazırladıktan sonra şimdi sıra geldi parti temasını seçmeye. Parti malzemeleri satan mağazalardan bebeğiniz için 1 yaş temalı süsler, davetiyeler, parti tabakları, bardakları alabilirsiniz. Bebeğiniz en çok neye ilgi gösteriyorsa tema seçiminde size yol gösterebilir.

11. Partide kullanacağınız süsleri kendiniz de evde yapabilirsiniz. İlk doğum günü kurabiyelerini kendi ellerinizle hazırlamanız harika olur. Ayrıca bebeğiniz henüz yürümüyorsa mama sandalyesini kendi hazırlayacağınız malzemelerle süsleyebilirsiniz.

12. Bebeğinizin ve gelecek minik misafirlerin yaşı küçük olacağından partide palyaço vb gibi aktivitelerin olmasına gerek yoktur. Bebeklerin seveceği müziklerle ortamı neşelendirebilirsiniz.

13. İşte sıra geldi doğum günlerinin en önemli detayına. Belki de en çok pastası konusunda kararsız kalacaksınız. Birbirinden eğlenceli ve lezzetli pasta çeşitleri arasında kaybolmamak gerçekten mümkün değil.

14. Doğum günü pastası için bebeğinizin ilgi duyduğu temaları, sevdiği oyuncaklarını düşünebilirsiniz.

15. Parti temasına ve gelecek davetli sayısına göre pasta siparişinizi mümkün olduğunca erkenden verin.

16. Eğer “Bebeğimin ilk doğum günü pastasını kendi ellerimle hazırlayacağım” diyorsanız pasta malzemelerini satın alıp bebeğinize özel bir pasta yapabilirsiniz.  

17. Gelelim doğum günü kıyafetlerine. Parti temasına özel kostümler doğum günü partilerinin vazgeçilmezidir. 1 yaş için ise biraz erken olabilir. Bebeğinizi kostümün içinde bunalabilir ve huysuzlanabilir. Tabii doğum gününe özel elbiseler giydirmek isteyebilirsiniz. Uzun süre bu kıyafetleri giydirmek yerine bir müddet sonra rahat bir kıyafetle değiştirebilirsiniz.

18. Bebeğinizin ilk doğum günündeki bu özel anları her zaman hatırlamak için fotoğraf çekmeyi ve video kaydına almayı unutmayın. Bu konuda profesyonel yardım alabileceğiniz gibi aile yakınlarınızdan da destek alabilirsiniz. Onun bu mutlu günündeki en güzel pozlarını hafızanıza kazıyacaksınız ama yıllar sonra bile bu karelere tekrar tekrar bakmaya doyamayacaksınız. 


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

CEPBEBE

Bebeğinizin gelişimi ve beslenmesi ile
ilgili değerli bilgiler için ücretsiz
kısa mesaj servisimiz

üye ol
Bize Sorun Canlı Yardım