1

Bitkiler, bulundukları odaya güzel bir görüntü verdikleri gibi ortamdaki oksijen oranını da yükseltir. Bu harika özellikleri ile bitkiler yalnızca salonunuzda değil aynı zamanda bebek odasında da yer alabilir.

Bebeğiniz, tabiatın renkleri ile tanışırken bir yandan da odasında temiz hava kaynağı bulunmasının avantajını yaşar. Bu noktada aklınıza gelebilecek “Bebek odasında bitki yetişir mi?” ya da “Bebek odasında hangi bitkiler güvenle yetiştirilebilir?” sorularının cevabını bulmak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

İç Mekan Bitkileri ve Bebeğinize Etkileri

Bitkilerin fotosentez gerçekleştirmesi nedeniyle insanlar ve iç mekan bitkileri karşılıklı fayda içerisindedir. Ayrıca bitkiler, aldıkları suyun yaklaşık %97’sini serbest bıraktıkları için doğal bir nemlendirici niteliği taşırlar. Bitkilerin oksijen seviyesini arttırma ve nemlendirme özelliği, onları bebek odası için ideal seçenekler haline getirir. Peki, bebek odasında hangi bitkiler yetişir?

Bebek Odası Bitkileri

Bebeğinizin odası için bitki seçerken toksik olmayan ve hava temizleyen türler seçmeye özen gösterin. Ortamın havasını temizleyen ve bebek odasına yerleştirilebilecek bitkilerin bazıları şunlardır:

Fittonia

Fittonia, çiçeksiz ve toksik olmayan bir bitkidir. Yaprakları pembe, kırmızı ve sarı renkte olabildiği için bebek odanızın dekorasyonuna uyabilecek bir fittoniayı kolayca bulabilirsiniz.

Paşa Kılıcı

Yılan bitkisi de denilen paşa kılıcı, doğal bir hava temizleyicidir. Sulamayı unutsanız dahi solmayan ve güneş istemeyen, bakımı kolay bir bitkidir.

Dracena

Şekil olarak yukaya benzeyen bu bitkinin bakımı kolaydır. Susuzluğa dayanıklıdır, ancak doğrudan güneş ister.

Kurdele Çiçeği

Kurdele çiçeği, havadaki karbonmonoksiti temizler. Bebeğinizin odasında dekoratif olarak kullanabileceğiniz kurdele çiçeği doğrudan güneş ister.

Aşk Merdiveni

Bebeğinizin odasında bitkiye büyük bir yer ayırmak isterseniz aşk merdiveni tam size göre.

Dua Çiçeği

Bebeğinizin odasına sanatsal bir görünüm kazandırmak istiyorsanız muhteşem renkleriyle dua çiçeği aradığınız bitki olabilir.

Yelken Çiçeği

Barış çiçeği olarak da adlandırılan bu bitki, zarif beyaz çiçeği ile bebeğinizin yeni yaşamını kutlamak için idealdir. Doğrudan güneşi seven yelken çiçeği, havayı temizleyen bitkilerin başında gelir.

Bebek odası için çiçek seçimi yaparken doktorunuzun tavsiyesine başvurmayı da ihmal etmeyin.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım