1

Bebeğinizin en doğal gıdaya ulaşması için elinizden geleni yaptığınızı biliyoruz. Ailenizin en değerli üyesini büyütürken Bebelac Gold Çocuk Devam Sütleri ailesi olarak sizlerin daima yanındayız! Bebeğinizin gelişimine destek olmak için fermantasyon teknolojisi ile üretilmiş Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü’nü hazırladık.

Fermantasyon Teknolojisi ile Mutlu Göbüşler

Fermantasyon aslında bildiğimiz mayalamadır. Bebelac Gold Çocuk Devam Sütleri de fermente edilmiş yoğurt, kefir gibi diğer doğal besinlerin mayalama sürecinden ilham alınarak geliştirilmiş geliştirilmiş benzer bir sürece sahiptir. Fermantasyon sayesinde süt içerisinde doğal olarak bulunan süt şekeri yani laktoz parçalanır. Laktoz parçalandığı zaman bebeğinizde gaz ve şişkinlik gibi sindirim sorunları daha az görülür. 

Ayrıca fermantasyon sayesinde yararlı bakteriler, bebeğinizin vücudunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin emilimini artırır.**

Fermantasyon ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için Fermantasyon Nedir? başlıklı videomuzu izleyebilirsiniz.

Bebeğinizin Bilişsel Gelişimini Destekler

Bilişsel gelişim; bebeğinizin çevresini anlama ve iletişime geçme, hızlı öğrenme ve problem çözme gibi zihinsel becerilerinin gelişimini ifade eden bir kavramdır.

Bebeğinizin, sağlıklı bilişsel gelişim için farklı yapıda besin ihtiyaçları vardır. Örneğin; demir insan vücudundaki oksijeni beyne taşır. Bu nedenle bilişsel zeka gelişimi için son derece önemlidir. Ayrıca, “Taurin” beyin ve göz gelişimi için kritik bir amino asittir. Benzer şekilde, beyindeki sinir hücrelerinin yapısında yer alan DHA gibi yağların, beslenme yolu ile desteklenmesi beyin fonksiyonlarının işlevselliği açısından kritiktir. Gene hem bilişsel hem de fiziksel gelişim için vücudun üretemediği, dışarıdan alınması gereken balık gibi yağ asitleri olarak ifade edilen Uzun Zincirli Çoklu Doymamış Yağ Asitleri yani “Omega 3 ve 6” ların alımı beyin gelişimi açısından hayati öneme sahiptir. 

Bebelac Gold Çocuk Devam Sütleri, içeriğindeki demir sayesinde bebeğinizin bilişssel gelişimini destekler. *

Bebelac Gold Çocuk Devam Sütünü Nasıl Kullanabilirsiniz?

Anne sütü eksikliği ya da yokluğunda ilgili doktorunuza veya sağlık profesyoneline danışarak Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü’nü bebeğinizin ana öğünü olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca ek gıda döneminde bebeğinizin muhallebisi, kahvaltı karışımında, yoğurdunu mayalarken ya da çorbasında kullanabilirsiniz. Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü ile hazırlayabileceğiniz birbirinden lezzetli tariflere ise Yemek Tarifleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bebeğiniz için en iyisini istediğinizi biliyor ve sizi destekliyoruz. Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak olarak 2000 yılından beri bebeklerin beslenmesine destek olan ürünler geliştiriyoruz. Bebeğinizin gelişimine katkı sağlamak üzere annelik serüveninizin her aşamasında yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz😊

 

Kaynaklar

*Bebeğiniz için en üstün besin anne sütüdür, mümkün olmadığında doktorunuza danışınız. Demir çocukların normal bilişsel gelişimine katkıda bulunur. 

**kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17311984


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım