1

Evet, bebeğinizi doğurdunuz doğumunuz gerçekleşti ama karnınız hala düzleşmedi, kalçalarınızda ve bacaklarınızda doğum kilolarınızdan kalan fazlalıklar duruyor. Peki, bunun bir çaresi yok mu? Elbette var, doğum sonrası gevşeyen kaslarınızı güçlendirerek eski formunuza kavuşmanız mümkün.

Haydi o zaman bugünden itibaren egzersizlere başlamaya ne dersiniz?

Egzersizlere kademeli olarak başlamanız gerekir. İlk gün her hareketi 8 defa tekrarlayın, sonraki günler kademeli olarak arttırarak 12’ye kadar çıkarın. Hazır mısınız?

İlk olarak egzersiz yapacağınız zamanları bebeğinizin uyuduğu bir an olarak seçin ve onu duyacağınız bir yerde yapın!

 1. Egzersiz öncesi yanınıza bir şişe su alın.
 2. Etrafınızda hareket etmenizi engelleyecek eşyalar var ise egzersiz öncesi rahat kendinize yer açın.
 3. Egzersiz minderinizi serin ve sırtüstü uzanın.
 4. Ayaklarınızı kalçanıza doğru yani içe doğru çekin. Ayaklarınızı bu şekilde dururken kalçanızı sağa sola hareket ettirin. Bu hareket hep şikâyet ettiğiniz kalınlaşan belinizin incelmesine yardımcı olacak.
 5. Kalça hareketi bittikten sonra şimdi kollara geçiyoruz. Yine sırtüstü uzanın ve kollarınızı iki yana doğru açın. Kollarınızı göğsünüzün üstünde çapraz olarak birleştirin ve soluk verin. Kollarınızı yavaşça indirirken derin bir nefes alın. Bu hareket kan dolaşımınızı hızlandırmanıza yardımcı olur.
 6. Birkaç yudum su için ve sırt üstü yatın. Bir bacağınızı yukarıya doğru kaldırın ve göğsünüze doğru hafifçe bastırın. Aynı zamanda kalça ve karın kaslarınızı da sıkmayı unutmayın. Bu esnada sırtınızın alt kısmını yere doğru bastırın. Oturur pozisyona gelip dinlendikten sonra aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın.
 7. Egzersizi yarıladınız sayılır. Sakın yoruldum diye burada bırakmayın. Vermek istediğiniz kiloları düşünüp güç toplayın.
 8. Yere sırtüstü yatın ve dizlerinizi kırın. Ayak tabanlarınızı yere bastırın ve kollarınızı iki yana açın. Omuzlarınızdan kuvvet alarak vücudunuzun üst kısmını kaldırın ve altıya kadar sayın. Sonra tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.
 9. Çok az kaldı, son 2 set sonra bugünkü egzersizi tamamlamış olacaksınız. Derin bir nefes alın. Sırt üstü pozisyonda yine dizlerinizi kırın, ayaklarınızı birleştirin. Başınızı hafifçe kaldırın ve tüm vücudunuzu öne doğru eğmeye çalışın. Bu sırada başınızı ve kollarınızı indirin, karnınızı içeri çekerek sıkın.
 10. Sırtüstü uzanın ve bir bacağınızı yukarıya doğru kaldırın, bu esnada kalçalarınızı sıkın. Bacağınızı yavaşça yere bırakıp aynı anda diğer bacağınızı yukarıya doğru kaldırın ve kalçalarınızı sıkın. En sonunda iki ayağınızı birden kaldırıp aynı hareketi yapın ve sırt üstü dümdüz yatma pozisyonuna geri dönün.
   


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım