1

Şimdiki bebekler bir başka, hepsi de çok zeki. Siz de bu zekayı oyunlarla destekleyebilirsiniz. Bebeğinizin matematik ve analitik zekasını geliştirmek için, yapbozlar, bloklar ve yaratıcılığını destekleyecek parçalı oyuncaklar size bu konuda yardımcı olabilir.

Minik bebeğinizin doğumu daha dün gibi ama bakın 1 yaşını doldurdu bile. Artık çevresini tanıyor, büyük ihtimalle hareketlenmeye ve birçok kelimeyi telaffuz etmeye başladı. biraz daha karmaşık oyuncaklarla tanışması, bebeğinizin önüne çıkan problemleri çözmeyi ve engelleri aşmayı öğrenmesi için onu destekleyebilirsiniz.

Bebeğiniz için seçebileceğiniz verimli oyuncaklar arasında söküp takmalı ve farklı şekillere girebilen oyuncaklar önemli bir yer tutar. Yapbozlar (puzzle’lar), bloklu oyuncaklar, yutulma tehlikesi olmayan büyük parçalardan oluşan sökülüp takılabilen parçalar, toplu, halkalı, iç içe geçmeli oyuncaklar, 1 yaşını geçen çocuğunuzun eğlenceli ve verimli zaman geçirmesini sağlayacaktır.

Yapboz hem dikkat hem de beceri kazandırıyor

Ahşap, plastik, kumaş veya bebeklere uygun herhangi bir malzemeden yapılmış birçok söküp takmalı oyuncak, üç boyutlu veya tek boyutlu basit, renkli, resimli puzzle’lar, bloklardan oluşan ve birçok farklı şekil yapmaya olanacak veren parçalı oyuncaklar, tercihiniz olabilir.

Yapboz oyununun faydaları

  • Bebeğinizin büyük-küçük gibi kavramları, renkleri, üç boyutlu dünyayı daha iyi kavramasına yardımcı olacaktır.
  • Bebeğinizin problem çözme yeteneğini, matematik zekasını geliştirecek, motor gelişimine (kas gelişimi) de büyük katkı sağlayacaktır.
  • Ayrıca dikkat, odaklanma, bir sorun üzerine düşünme becerilerini de arttıracak ve deneme yanılma yoluyla sorunlara alternatif çözümler bulma yetisini de ilerletecektir.
  • Parça birleştirme, çocukların şekilleri tanımasını ve ayırt etmesini öğrenmesine destek olacaktır.

Yapboz oyununa nasıl başlarsınız?

  • Basit yapbozlar ile başlamalısınız. Az sayıda büyük parçalı yapbozlar sayesinde çocuğunuz daha kolay çözecek ve sıkılmayacaktır.
  • Çocuğunuz yapbozu tamamladıktan sonra mutlu olacaktır. Aynı yapbozu parçalara ayırıp tekrar yapmasına yardımcı olabilirsiniz. 


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım