Kış aylarında da bebeğinizle dışarı çıkmak istiyorsunuz değil mi? İşte kış aylarında bebeğinizi soğuk havalardan korumak için dikkat etmeniz gereken 12 nokta:

 1. Soğuk kış günlerinde bebeğinizi korumak için yapmanız gereken en temel şey onu emzirmektir. Anne sütü bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklarla mücadele etmesine yardımcı olur. Bebeğinizin kışın solunum yolu hastalıklarına yakalanma riskini azalır.
 2. Eğer anne sütü alımı yetersiz ise veya emziremiyorsanız doktorunuzun da onayını alarak bebeğinize devam sütü verebilirsiniz.
 3. Şimdi nasıl giydirilmesi gerektiğine bakalım. Bebekler soğuk havayı en çok başlarında hisseder, bunun için kafasını sıcak tutmalısınız. Dışarıya çıkarken kulaklarını kapatan şapka ve nefes alışını zorlaştırmayacak atkı kullanın.
 4. Bebeğinizle dışarıya çıkarken üşür kaygısıyla çok sıkı sarıp sarmalamayın, kundaklamayın. Hareket etmesini engellemeyin.
 5. Pamuklu kıyafetler tercih edin. Kalın kıyafetler yerine kat kat ve daha ince kıyafetler ile vücut ısısını korumaya çalışın. Kalın kıyafetler onu sıcak tutar ama terlemesine ve daha kolay üşümesine neden olur. Polar ve naylon içeren kıyafetleri kullanmayın.
 6. Bebeğinizin hassas cildinin soğuk havalarda kızarıp pullanmasını istemezsiniz değil mi? Doktorunuzun onayı ile birlikte nemlendirici krem ve bebek yağı kullanarak kuruma ve pullanma oluşumunu önleyin.
 7. Evinizi sürekli havalandırın ve temiz havanın içeri girmesini sağlayın.
 8. Evde hiçbir şekilde sigara içilmesine izin vermeyin.
 9. Etrafınızda hasta olan kişilerin bebeğinizle yakın temasını önleyin. Eğer siz hasta olursanız yakın temas halinde olduğunuzda maske takmaya çalışın.
 10. Evi aşırı ısıtmayın, evin ısısının 22-23 derece olması yeterlidir.
 11. Soğuk havalarda bebeğinize banyo yaptırmaktan korkmayın. Her gün banyo yapmasına gerek yok ama haftada 3 kez banyo yaptırın.
 12. Tabi ki soğuk kış günlerinde hep evde oturmayın ama aşırı soğuk günlerde dışarı çıkmamaya özen gösterin. 


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

CEPBEBE

Bebeğinizin gelişimi ve beslenmesi ile
ilgili değerli bilgiler için ücretsiz
kısa mesaj servisimiz

üye ol
Bize Sorun Canlı Yardım