1

Anne sütü bebekler için mucizevi ve temel bir besindir. Bebeğiniz, doğumdan sonraki ilk 6 ay boyunca tüm ihtiyaçlarını anne sütünden karşılayabilir. Bu yüzden ilk 6 ay sadece anne sütü verilmeli, 2 yaşına kadar da katı gıdalarla birlikte mümkün olduğunca anne sütü ile beslenmelidir. Anne sütü alımının yetersiz olduğu durumlarda ise doktorunuza danışınız.

Çocuk Devam Sütü Nasıl Hazırlanmalıdır?

Çocuk devam sütünü hazırlarken püf noktalarından faydalanabilirsiniz.

  • Çocuk devam sütü, kutusunda belirtilen hazırlama talimatlarına uygun şekilde hazırlanmalıdır.
  • Bebeğinizi çocuk devam sütü ile beslerken beslenme pozisyonuna dikkat etmelisiniz. Bebek anne kucağında, başı annenin kolu ile desteklenir pozisyonda olmalıdır.
  • Çocuk devam sütü vücut ısısında olmalıdır, el bileğinize bir iki damla damlatarak kontrol edebilirsiniz.
  • Çocuk devam sütünü her seferinde taze olarak hazırlayın ve 1 saat içinde tüketin. Eğer bebeğiniz devam sütünü bitiremediyse sütün kalanını dökmeli ve bir daha kullanmamalısınız.
  • Bebeğiniz beslenirken yorulabilir. Beslenmeyi reddettiği anlarda 5’er dakika dinlenme molaları verebilirsiniz. Ancak yarım saati geçmemeye dikkat edin.

Çocuk devam sütü hazırlama videosu

Çocuk devam sütü hazırlama videosunu izleyerek bebeğiniz için çocuk devam sütünü kolayca hazırlayabilirsiniz.

Çocuk devam sütü başka hangi yollarla verilebilir?

  • Çocuk devam sütünü vermenin besleyici ve kolay yollarından biri yoğurt yapmaktır. Defne’nin çocuk devam sütünden yoğurt yapma videosunu izleyerek püf noktaları öğrenebilirsiniz
  • Bebeğinize sebze sevdirmek sandığınız kadar zor değildir. Hazırladığınız sebze çorbalarına bir-iki ölçek devam sütü ekleyerek lezzetli çorbalar hazırlayabilirsiniz.
  • Çocuk devam sütü ile hazırlanmış  tariflerimizden bebeğiniz için leziz öğünler hazırlayabilirsiniz. 


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım